ЗАПИТУЙТЕ-ВІДПОВІДАЄМО

Львівський юридичний медичний клуб залишає за собою право не давати відповіді на запитання від анонімів

224 коментарі:

  1. Доброго дня! Просимо дати роз'яснення чи оподатковується середній заробіток працівника який мобілізований в АТО : єдиним соціальним внеском,податком з фізичних осіб, військовим збором?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. На сьогодні відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації
      Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу, згідно з пп. 164.2.1. п. 164.2. ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору та оподатковуються за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу – 15 (17)%.
      Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6. ст. 164 Податкового кодексу).
      Відповідно до частини третьої ст. 119 КЗпП України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
      Частиною сьомою ст. 7 Закону про ЄСВ передбачено, що на виплати, які компенсуються з бюджету у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не нараховується єдиний внесок.
      На сьогодні відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
      Крім того, у додатку 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України на 2014 рік» до Закону України №719 зазначені компенсаційні виплати не передбачено.
      Державна фіскальна служба України констатує: нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов’язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати. Оскільки нині компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, не передбачено та відсутній порядок їх відшкодування, сума середнього заробітку зазначених працівників включається до їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, як дохід у вигляді заробітної плати, нарахований (виплачений) відповідно до умов трудового договору (контракту), та оподатковується на загальних підставах.
      Таким чином, платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

      Видалити
  2. доброго дня. Скажіть будь ласка, чи може трудовий колектив подавати кандидатуру головного лікаря на розгляд сесії районної ради? Якщо так, то яким нормативний актом це питання врегульовано і чи можна наділити даний колектив таким повноваженням, пропписавши це у статуті.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дане питання на рівні нормативно-правових актів не врегульовано. При цьому, ніщо не забороняє трудовому колективу рекомендувати районній раді, як власнику лікарні, кандидатуру головного лікаря. У статуті лікарні, як правило, міститься розділ про повноваження трудового колективу. Тому, якщо таке повноваження передбачити в статуті, який затверджується районною радою, то воно має виконуватися зі сторони цієї ради. Прнаймні взяття до уваги думки трудового колективу є безпосереднім проявом демократичності депутатів ради.

      Видалити
  3. яким документом регламентується порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам санітарно епідеміологічної служби. Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. 1. Надбавка за вислугу років працівникам (крім державних службовців) територіальних органів (управлінь) Держсанепідслужби виплачується згідно постанови КМУ №910 від 26.08.2009р.
      2. Надбавка за вислугу років працівникам лабораторних центрів Держсанепідслужби випдачується згідно постанови КМУ №1418 від 29.12.2009

      Видалити
  4. Доброго дня! Надайте будь ласка консультацію з наступних питань:
    1. Освітній рівень кандидата на зайняття вакантної посади в ЗОЗ не відповідає встановленим кваліфікаційним вимогам згідно ДКХП, проте в працівника наявний значний досвід роботи на аналогічній посаді на іншому підприємстві, наявні всі документи для виконання робіт, що передбачені посадовою інструкцією (допуски, посвідчення). У п. 11 випуску 1 ДКХП зазначено, що особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу).Чи може на Вашу думку, укладення трудового договору з урахуванням рекомендацій атестаційної комісії без наявності необхідного освітньо-кваліфікаційного рівня у працівника потягти негативні наслідки для керівника у майбутньому? Та чи наявність таких рекомендацій вплине на позицію перевіряючих органів при висловленні зауважень щодо невідповідності працівника займаній посаді?
    2. чи можна з урахуванням Наказу МОЗ від 23.02.200 р. №33 ввести в ЗОЗ посаду вантажника?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. 1. Якщо інше не передбачено іншими нормативними документам, що визначають кваліфікайні вимоги до відповідних професій, і є таке рішення атестаційної комісії, на нашу думку, проблем не повинно бути. Принаймні це дозволяє названий вами пункт випуску 1 ДКХПП. Звісно, це не може бути застосовано до медичних працівників.

      2. Враховуючи, що наказ №33 не зареєстрований в Міністерстві юстиції, і він визначає типові штати, то це можна зробити, можливо, за рахунок інших посад відповідної категорії. Головне, щоби була виробнича необхідність для виконання таких робіт у закладі.

      Видалити
  5. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, які вимоги до виготовлення печатки, а саме яке конкретне підпорядкування потрібно вказувати, якщо ми підпорядковані і Департаменту ЛОДА і районній раді і місцевій адміністрації?? І друге питання - декларації по доходи .... потрібно подавати у фінансову інспекцію після закінчення терміну подання декларацій посадовими особами, і як правильно потрібно здійснити цю передачу??? Наперед вдячна за відповідь.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Нормативно-правовими актами не передбачено вимог до оформлення печатки в частині зазначення підпорядкування, якщо інше не встановлено документами власника закладу. Головне, щоб на печатці було парвильно і повно зазначено найменування установи згідно ЄДРЮО та ідентифікаційний код. З вказаної інформації випливає, що власником установи є районна рада, яка виконує основні функції щодо управління закладом. Всі інші органи виконують делеговані повноваження. Тому, якщо і зазначати на печатці орган управління, то це має бути в першу чергу - районна рада. А все інше - слід вирішувати по ситуації.

      Стосовно декларацій. Протягом десяти днів з моменту одержання декларації, її копію необхідно подати органу фіскальної служби. Цю передачу можна здійснити як рекомендованим листом із зазначенням переліку декларацій яких саме працівників додається до даного листа, або ж вручну занести в податковий орган (а на супровідному листі із переліком доданих декларацій отримати відмітку податкової про отримання копій цих декларацій)

      Видалити
  6. Чи рахується медичний стаж біологам(бактеріологам) з немедичною вищою освітою, які працюють в охороні здоров"я (обласна клінічна лікарня)?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Бактеріолог не є медичною посадою. Проте право на надбавку за вислугу років вони мають право (відповідно цей стаж для цієї виплати рахується), оскільки відповідна категорія працівників (професіонали з вищою немедичною освітою) прямо зазначена у постанові КМУ №1418 від 29.12.2009р.
      Права на обов"язкову матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні відпустки бактеріологи не мають.

      Видалити
  7. доброго дня. Скажіть будь ласка куду потрібно відправляти декларацію - у орган податкової служби за місцем знаходження чи у київ, бо кожен порізному трактує ст. 12 З.У. "Про засади запобігання та протидії корупції"

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дане питання не є принциповим. Чітка позиція з даного приводу відсутня. Відсилайте у ДФС в Київ.

      Видалити
  8. Доброго дня.Я лікар анестезіолог.
    Планую вийти на пенсію за вислугою років.Стаж роботи 12р 7 міс разом із інтернатурою. У декретній відпустці не була, стаж не перерваний. Працюю у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії,інтернатура в тому ж відділенні.Скажіть будь ласка, чи зараховується інтернатура (по контракту) до стажу роботи,що дає право виходу на пенсію за вислугою років? У трудовій книжці є запис : прийнята на посаду лікаря інтерна 30 серпня 2002 р звільнена з посади лікаря інтерна 30 червня 2004 р. Наказ №..згідно угоди.
    Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Щодо зарахування роботи на посаді лікаря-інтерна (по контракту) до страхового стажу, то Пенсійний фонд України у листі від 22.03.2007 року № 4628/02-20 надав наступне роз'яснення «якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, і працівником не було здійснено доплату, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується період, пропорційний сплаченим страховим внескам».
      Згідно з пунктом 4 ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності, які враховували до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цим Законом (1 січня 2004 року), зараховуються до страхового стажу в порядку й на умовах, передбачених у законодавстві, що діяло раніше.
      Відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» період роботи, зокрема, у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
      Таким чином, робота у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії до 01.01.2004 р. зараховується до страхового стажу в подвійному розмірі, а починаючи з 01.01.2004р. страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку пропорційно сплаті страхових внесків.

      Видалити
  9. Поясніть будьласка провомірність відмови ПФ зарахуваня до стажу за вислугою років- працю в лікарні провізора за штатним розписом.,згідно класифікатора професій.,маю стаж 25 років із них -5років провізор лікарні 1992 рік-1997рік.,адже лікарня входить до перечня

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. За пунктом «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення за наявності 25 років стажу роботи за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 р. № 909 ( із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 26.09.02 р. №1436).
      Відповідно до розділу 2 «Охорона здоров'я» Переліку закладів і установ освіти, хорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років мають провізори, які працюють в аптеках, аптечних кіосках, аптечних магазинах.
      Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.15 р. № 213-VIII внесено зміни до умов призначення пенсій за вислугу років:
      З 1 квітня 2015 року поетапно підвищується на 5 років (протягом 10 років на 6 місяців за рік) тривалість спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років працівникам охорони здоров’я:
      з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
      з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
      з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
      з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
      з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.
      При цьому, умови призначення пенсій за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінним.
      Наприклад: провізор, який на 1 квітня 2015 року відпрацював 25 років, зможе у будь-який час після звільнення з роботи скористатись своїм право та призначити пенсію за вислугу років.
      Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів.

      Видалити
  10. Доброго дня. Я провізор, маю стаж 25 років на 1 квітня 2015 рік. Планую вийти на пенсію за вислугою років. Із цих років працювала: 5 років в медичній частині-провізором і 20 років провізором аптеки.Підскажіть чи зараховується праця в медичній частині до спец.стажу і в якому році я маю право вийти на пенсію за вислугою років? Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 26.09.2002 року №1436) затверджено Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.
      Відповідно до розділу 2 «Охорона здоров'я» Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років мають провізори, які працюють в аптеках, аптечних кіосках, аптечних магазинах.
      Визначаючи право на призначення пенсії за вислугу років, органи Пенсійного фонду України керуються також і наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.10.2002 року № 385 «Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою в закладах охорони здоров'я». Тому, робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим наказом, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

      Видалити
  11. Доброго дня. Медсестра пройшла курси 2010р.і атестувалась 5.03. 2010р. В період з 1.06.2012 року по 1.04.2015р. перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох річного віку. На який термін, згідно наказу по установі, їй можна подовжити дію категорії?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до пункту 1.10. Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою , затвердженого наказом МОЗ України №742 від 23.11.2007р., від атестації звільняються вагітні жінки, а також особи, що перебувають у відпустці для догляду за дитиною, згідно з чинним законодавством. Термін їх чергової атестації відповідно переноситься наказом керівника закладу.

      Видалити
  12. Доброго дня. Я працюю більше року соціальним робітником в психіатричній лікарні у відділенні з посиленим наглядом. Чи маю я право на додаткову відпустку за особливі умови праці тривалістю 25 днів?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Додаткова відпустка за особливі умови праці для працівників ЗОЗ регулюються розділом XVII Списку виробництв, робіт, професій...., затвердженого додатком 2 до постанови КМУ від 17.11.1997р. №1290. У підрозділі, який стосуються психіатричних закладів, зокрема передбачає право на 25 днів відпустки, соціальний робітник не значиться.

      Видалити
  13. Добрий день!
    Нещодавно нашу лікарню реорганізували — з поліклініки зробили Центр ПМСД із своїм головний лікарем, відділом кадрів і бухгалтерією. Нас усіх перевели в той центр, для цього ми писали заяви, щоб не втратити стаж — так нам сказали. Я є членом профспілки з великим стажем, перебуваю на обліку в профорганізації лікарні, де я працювала раніше, заяви про вихід з профспілки не писала, головбуху надала заяву по перерахування моїх профвнесків на рахунок профорганізації лікарні. Скажіть, будь-ласка, у випадку, якщо моя посада в ПМСД попаде під скорочення, чи повинен головний лікар ПМСД питати дозвіл на моє звільнення з профкому лікарні? Чи може мене профком лікарні без моєї заяви виключити з членів профорганізації чи навіть з членів профспілки, як мене лякають?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до статті 43 КЗпП України на звільнення працівника з підстав скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 ст. 40 КЗпП України) необхідна згода виборного органу первинної профспілкової організації, членом якої є працівник. Тому у випадку у звільнення з підстав, передбачених ст..ст.п.1,2,3,4,57 ст.40 КЗпП України головний лікар установи, де ви працюєте, повинен звертатися до первинної організації профспілки, членом якої Ви є, тобто до профспілкової організації лікарні (якщо відповідної первинної організації профспілки немає у ЦПМСД). Але для цього профспілкова організація повинна повідомити головного лікаря про те, що конкретні працівники (працівник) є членами профспілки.
      Що стосується Вашого членства і обліку в первинні профспілковій організації лікарні, то Статут Профспілки не забороняє цього, навіть якщо ви є працівником іншої установи. Профком може виключити Вас із членів профспілки, якщо для цього є підстави, передбачені статутом профспілки (наприклад, систематичне невиконання обов’язків члена профспілки, несплата внесків, вчинення дій, які порочать авторитет профспілки тощо)

      Видалити
  14. Добрий день! Поясніть будь-ласка, як правильно поступити в такій ситуації, якщо лікар знаходилася у відпустці по догляду за дитиною віком до 3-х років, 10.05.2015 цю відпустку мені продовжено до досягнення дитиною 4 років. Чи маю право я на роботу з неповним робочим днем, і чи не буде це перешкодою виплат на дитину?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ви маєте право працювати на умовах з неповним робочим днем. Щодо виплат, то виплати під час відпустки до 4 років уже не здійснюється. Цього року були також внесені зміни до КЗпП, згідно яких у випадку виходу на роботу під час відпустки до 3 років, право на допомогу втрачається

      Видалити
  15. Доброго дня, скажіть, будь ласка, з якого коду бюджетної кваліфікації здійснюється оплата курсів підвищення кваліфікації. А також, чи потрібно олачувати добові, дорогу, житло?Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Код 2250 „Видатки на відрядження” (ІНСТРУКЦІЯ щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Міністерства фінансів України
      від 12.03.2012 № 333) здійснюються:
      1) видатки на оплату проїзду, добових, вартості проживання під час службових відряджень; оплата підйомних, проїзду, добових при переміщенні працівників, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу;
      2) оплата проїзду та добових при звільненні військовослужбовців строкової служби; сесійних виїздів народних суддів; відряджень на курси і в навчальні заклади (усі видатки на відрядження, передбачені законодавством України);
      3) придбання службових проїзних квитків та оплата проїзду за маршрутними листами;
      4) виплата надбавок до заробітної плати, що виплачуються у випадках, передбачених рішеннями Кабінету Міністрів України, окремим категоріям працівників замість компенсації видатків на відрядження;
      5) видатки на відрядження викладачів, працівників бюджетних установ (організацій) на сесії, семінари, конференції, наради, з'їзди наукового характеру, поїздки з науковою метою, проїзд на виробничу практику студентів, учнів;
      6) видатки на відшкодування витрат в іноземній валюті працівникам, направленим у довготермінове відрядження відповідно до законодавства;
      7) видатки на відрядження (у тому числі проїзду, добових, польових тощо) фізичних осіб, які мають правовідносини з бюджетною установою і на яких розповсюджується дія наказу (розпорядження), виданого керівником: учнів, студентів, тренерів, інших учасників на навчально-тренувальні збори, змагання, олімпіади, молодіжні, фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи, наукові конференції тощо;
      8) оплата інших витрат, пов’язаних з відрядженням працівників, відповідно до законодавства; плата за користування залою офіційних делегацій посадовими особами, які їдуть у відрядження або повертаються з нього.
      Постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. № 695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва»
      установлено для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки і навчання інших професій з відривом від виробництва (далі - навчання), такі мінімальні державні гарантії:
      а) збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання;
      б) оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
      в) виплата добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень. Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачуються в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень.
      На час навчання працівники забезпечуються гуртожитком готельного типу. У разі відсутності гуртожитку відшкодування витрат, пов'язаних з наймом житлового приміщення, провадиться в порядку, встановленому законодавством для службових відряджень.
      Згідно з абзацом третім Постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2011 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» за медичними і фармацевтичними працівниками державних і комунальних закладів, які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством.

      Видалити
    2. Дуже Вам вдячний за інформацію.
      На даний момент нас фінансують з Державного бюджету медичною субвенцією. Підкажіть, будь ласка, з якого КФК здійснювати видатки на оплату курсів з підвищення кваліфікації мед працівникам. Місцевий фін.відділ нам наголосив, що з даної медичної субвенції не можна здійснювати такі проплати!!! Чи дійсно це так? Дякую.

      Видалити
    3. пропонуємо вам звернутися за консультацією з даного приводу до фінансового управління департаменту охорони здоровя

      Видалити
  16. Доброго дня, допоможіть, будь ласка, розібратись з новим законом "Про запобігання корупції".
    В нас в ЛПЗ зав. відділенням працює жіночка яка є (або рахується) мачуха підпорядкованому їй лікарю, (він для неї певно пасинок) їй 50р йому 45 р. :). В старому законі ст. 9 виключала дію закону щодо підпорядкування близький осіб в медичних закладах. А як діє новий закон в таких ситуація??? Що потрібно в такій ситуації зробити? Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Згідно нового закону "Про запобігання про корупцію" обмеження щодо спільної роботи близьких осіб не поширюються на посадових осіб закладів охорони здоров"я. Тому такі ситуації, як і згідно попереднього закону, не порушують вимог антикорупційного законодавства. Втім така ситуація містить ознаки конфлікту інтересів, про який треба повідомляти і який потрібно певними заходами врегульовувати.

      Видалити
  17. Доброго дня. Поясніть, будь-ласка, спираючись на наказ МОЗУ №319 від 25.05.2006р. ''Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я", яка тривалість робочого тижня у вузьких спеціалістів районноі поліклініки. Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Якщо лікар зайнятий виключно амбулаторним прийомом хворим, для нього встановлюється тривалість робочого дня , виходячи із тижневої норми 33 години

      Видалити
  18. Доброго дня. Просимо дати роз'яснення, що включає в себе поняття "амбулаторний прийом" і лікарі яких спеціальностей ведуть виключно амбулаторний прийом в районній поліклініці. Дякуємо.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Рекомендуємо з цим питанням звернутися в МОЗ України. Це питання не юридичного, а медичного характеру.

      Видалити
  19. Доброго дня! Просимо дати роз яснення, які зміни передбачаються в діяльності Служб екстреної медичної допомоги при проведенні адміністративно-тариторіальної реформи в областях. Дякуємо.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Наразі заклади екстреної медичної допомоги фінансуються із обласного бюджету і відповідно здійснюють свою діяльність на територію всієї області. Тому адміністративно-територіальна реформа, яка в першу чергу стосується населених пунктів, а пізніше можливо і районів, поки що жодного впливу на службу екстреної медичної допомоги мати не може.

      Видалити
  20. Чи враховується до стажу щорічної додаткової відпустки час коли жінка перебувала у відпустці в зв'язку з вагітністю та пологами?

    ВідповістиВидалити
  21. За сімейними обставинами змушена працювати лише на 0,25 ставки. Мое робоче місце - медсестра тубкабінету райнної лікарні. Знаю, що можу піти у відпустку по звичайному закону про відпустки (24 дні плюс за шкідливість) або по закону про туберкульоз - 36 днів.
    На відпустку якої тривалості, включаючи додаткову за шкідливість, я маю право - по закону про відпустки або по закону про боротьбу з туберкульозом?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Вам вигідно йти у відпустку по закону про туберкульоз, оскільки законодавством не врегульовано як ця відпустка надається. А от по загальному закону про відпустки ви не будете мати право на додаткову відпустку за особливі умови праці, оскільки працюєте на 0,25 ставки, а потрібно як мінімум половини тривалості повного робочого дня.Ці питання в законі про відпустки якраз врегульовані.

      Видалити
  22. Доброго дня. Я молодий спеціаліст-сімений лікар амбулаторії в селі, де проживаю.
    Мій робочий тиждень 39-ти год. Обгрунтуте наказом або законом чи маю я, після
    відпрацьованих годин у нічний час, виїзджати на виклики по дільниці?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Питання не є простим та однозначним.
      З точки зору трудового законодавства у Вас є чіткий режим роботи, тобто початок і закінчення робочого дня. І ви не повинні як працівник працювати поза межами свого графіку роботи, оскільки в протилежному випадку такий може бути надурочним. Проте додатково необхідно дивитися внутрішні документи, посадову інструкцію та стандарти, які визначають надання сімейним лікарем медичної допомоги.
      Пацієнт у випадку необхідності та станом здоров'я у нічний час має викликати швидку медичну допомогу за номером телефону 103.
      З іншої сторони, слід врахувати, що лікар повинен надавати невідкладну медичну допомогу безплатно надавати відповідну невідкладну медичну допомогу громадянам у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях.

      Видалити
  23. Доброго дня і гарного настрою. У мене питання: жінка 47 років ( народилася в травні 1969р) має 27 років медичного стажу. В 2014 оформлялась уже на пільгову пенсію, а згодом поновилась на роботі. Чи має вона СЬОГОДНІ право на пільгову пенсію ? Скільки їй необхідно ТЕПЕР років стажу і віку?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Одночасно з прийняттям Державного бюджету на 2016 рік Законом № 911-VІІІ від 24 грудня 2015 року внесені зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення» в частині права на пільгову пенсію за вислугу. Відповідно до них Відтепер працівники охорони здоров’я та мають право на пенсію за вислугу років після досягнення 55 років (раніше така пенсія надавалась незалежно від віку) і за наявності спеціального стажу роботи, який був встановлений ще раніше Законом N 213-VIII від 02.03.2015, наприклад, з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років і т.д.
      Проте, передбачені випадки, коли за певних умов, право на пенсію за вислугу років мають медичні працівники до настання 55 річного віку. Зокрема:
      - які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше передбаченої тривалості;
      - 1971 року народження і старші за наявності передбаченої вислуги років на цих посадах, та після досягнення ними певного віку, зокрема 53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;

      Видалити
    2. Автор видалив цей коментар.

      Видалити
    3. Відповідно до Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. №213-VIII, яким внесено зміни до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсію за вислугу років мають: зокрема працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення незалежно від віку за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:
      з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
      з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
      з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
      з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
      з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
      з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.
      Таким чином, враховуючи викладене, а також те що Ваш спеціальний стаж роботи станом на теперішній час складає 27,5 років (тобто не менше 25 років 6 місяців), Ви, на мою думку, маєте право в будь-який час звернутися до Пенсійного фонду для оформлення пенсії за вислугу років.

      Видалити
  24. Доброго дня! Надайте будь ласка консультацію з наступного питання. Відповідно до антикорупційного законодавства, а саме ЗУ "про запобігання корупції" , посадові особи юридичних осіб публічного права заповнюють антикорупційну декларацію. Питання, чи повинні здати декларацію про доходи головний лікар, головний бухгалтер, старша медична сестра та ін. працівники Комунальної установи "Центр первинної медико-санітарної допомоги". Дякую за відповідь.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Так. Всі працівники, які відносяться до числа посадових осіб у ЦПМСД повинні подавати декларацію відповідно до антикорупційного законодавства. ЦПМСД є юридичною особою публічного права, оскільки створений відповідним органом місцевого самоврдування

      Видалити
  25. Доброго дня. Прохання роз’яснити, у якому розмірі сімейному лікарю (внутрішньому суміснику) амбулаторії ЗПСМ об’єднаної територіальної громади виплачувати надбавку за тривалість безперервної роботи, якщо за основною посадою він працює головним лікарем? При виплаті надбавки на посаді, яку він займає за сумісництвом нараховувати відсоток до посадового окладу за основною посадою чи за посадою, яку він займає по сумісництву?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до пункту 4.6 Умов оплати праці Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10. 2005 р. №308/519, згідно підпункту 2 пункту 4.1.1 головному лікареві амбулаторії ЗПСМ об’єднаної територіальної громади надбавка за тривалість безперервної роботи не виплачується, а сімейному лікарю виплачується.
      Відповідно до підпункту 13 пункту 4.1.1 надбавки за тривалість безперервної роботи нараховуються кожного місяця як за основною посадою так і при роботі за сумісництвом.
      Надбавки нараховуються виходячи з посадового окладу за посадою, яку займають працівники, визначеного згідно з пунктом 2.1-2.2, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію (пункт 2.4.1) і без урахування інших підвищень, надбавок і доплат.
      Виходячи з вищесказаного, надбавка за тривалість безперервної роботи нараховується на встановлений сімейному лікареві посадовий оклад, який працює сумісником.

      Видалити
  26. Доброго дня. Дякую за обгрунтовану відповідь. Прохання надати консультацію з наступних питань:
    1. Якою стрічкою таблиці пункту 4.1.1 Умов оплати праці Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення ( наказ від 05.10. 2005 р. №308/519) користуватися при встановленні надбавки за тривалість безперервної роботи сімейному лікарю, лікарю - стоматологу, сестрі медичній загальної практики - сімейної медицини амбулаторії ЗПСМ об’єднаної територіальної громади (стрічка 1 чи стрічка 2)?
    2. Чи правильно ми зрозуміли, що головному лікареві амбулаторії ЗПСМ об’єднаної територіальної громади надбавка за тривалість безперервної роботи не виплачується, оскільки в стовпчику таблиці пункту 4.1.1 Умов оплати праці Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення ( наказ від 05.10. 2005 р. №308/519)з назвами посад даної посади немає (є посада - лікарі - незалежно від найменування посади, а посади головний лікар - немає)?
    3. Якщо особа має право на надбавку за безперервний стаж роботи (наказ № 308/519 від 05.10.2005) і на надбавку за вислугу років (ПКМУ від 29.12.2009 № 1418) то ми виплачуємо ці дві надбавки одночасно, чи встановлюємо одну? Чи ці надбавки є обов’язковими?
    4. Якщо ми головному лікареві амбулаторії ЗПСМ об’єднаної територіальної громади встановимо надбавку за вислугу років, відповідно до ПКМУ від 29.12.2009 року № 1418 , чи це не означає, що цій же людині, яка працює за сумісництвом на посаді сімейного лікаря ( надбавка за тривалість безперервної роботи встановлена за посадою сімейний лікар) потрібно встановлювати надбавку за вислугу років і за посадою сімейного лікаря?
    Вибачте, що так багато питань але конкретних відповідей для себе (початківця) в згаданих нормативних актах не бачу.

    ВідповістиВидалити
  27. Враховуючи необхідність в отриманні відповідей з питань оплати праці системного характеру, оскільки мова йде про ОТГ, доцільно буде Вам безпосередньо звернутися до фахівця економіста Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України за тел. (032)235-72-20 або особисто за адресою м.Львів, проспект Шевченка, 7/каб.54, та відповідно в робочому порядку в режимі живого спілкування обговорити всі питання

    ВідповістиВидалити
  28. Доброго дня. Прохання надати консультацію в такому питанні. Чи зараховується стаж роботи на посадах:
    1. лікаря - інтерна обласної клінічної лікарні (є запис в трудовій книжці);
    2. лікаря - інтерна в обласній клінічній лікарні по контракту (є запис в трудовій книжці)для виплати надбавки за вислугу років (постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року № 1418)?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Згідно спільних роз’яснень Міністерства охорони здоров’я України від 22.01.2010 р. № 10.03.67/136 та Профспілки працівників охорони здоров’я України від 22.01.2010 р. № 01-9 Лікарі-інтерни після закінчення вищих медичних закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації отримують диплом лікаря-спеціаліста та для проходження інтернатури зараховуються до штатів закладів охорони здоров’я, на базі яких вони проходять інтернатуру на посадах лікарів-інтернів, про що у трудову книжку заноситься відповідний запис. Це регулюється пунктом 7.3 наказу МОЗ України від 19.09.96 № 291 «Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації». На весь час проходження інтернатури лікарям-інтернам посадові оклади встановлюються у розмірах, затверджених підпунктом 2 пункту 2.2.5 спільного наказу Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення».
      Спеціалістам, які навчалися в вищих навчальних закладах за контрактною формою, період проходження інтернатури зараховується до стажу, що дає право на надбавку за вислугу років, за умови, що у трудовій книжці записано про його зарахування на посаду лікаря-інтерна.

      Видалити
    2. Також, надаємо лист роз’яснення Міністерства охорони здоров’я України від 12.06.2014 року № 10.03.68/16283.
      Департамент економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України розглянув запит щодо порядку встановлення медичним працівникам закладів охорони здоров'я надбавки за вислугу років і повідомляє.
      Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 N 1418 "Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров'я" до стажу роботи, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається, зокрема час роботи у державних та комунальних закладах охорони здоров'я України, СРСР і союзних республік СРСР на посадах, визначених у пункті 3 Порядку.
      Документом для визначення стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, є трудова книжка або інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи (п. 5 Порядку).
      Відповідно до Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III - IV рівня акредитації, медичних факультетів університетів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я від 19.09.96 N 291, спеціалізація (інтернатура) є обов'язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III - IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форми власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) - спеціаліста певного фаху.
      Інтернатура проводиться в очно-заочній формі навчання на кафедрах медичних (фармацевтичних) вищих закладів освіти III - IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів і закладів медичної (фармацевтичної) післядипломної освіти (надалі - вищих закладів освіти) та стажування в базових установах і закладах охорони здоров'я.
      Бази стажування лікарів (провізорів) - інтернів - це базові установи та заклади охорони здоров'я, які використовуються з метою первинної спеціалізації випускників вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти.
      Згідно з п. 2.1 наказу Міністерства охорони здоров'я від 19.12.97 N 359 "Про подальше удосконалення атестації лікарів" лікарі-інтерни підлягають атестації на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності після закінчення навчання в інтернатурі.
      Оскільки навчання в інтернатурі в обов'язковому порядку передбачає стажування в базових установах і закладах охорони здоров'я, вважаємо, що періоди проходження інтернатури лікарями, які закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III - IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись у них як за бюджетні кошти, так і за кошти юридичних та фізичних осіб, повинні зараховуватися до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років.

      Видалити
  29. Доброго дня. Прохання підказати, що буде підставою для підвищення посадових окладів лаборанту лабораторії та сестрі медичній фізіотерапевтичного кабінету амбулаторії ЗПСМ у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці (пп.1 п 2.4.5. наказу МОЗ № 308/519)?
    1. Потрібно брати в головного лікаря подання де буде вказано, що сестра медична фізіотерапевтичного кабінету працює на генераторі УВЧ та відпускає не менше 10 процедур на зміну?
    2. А для лаборанта подання, що вона працює з живим збудником інфекційних захворювань, з вірусами, які викликають захворювання;, з хімічними речовинами, які віднесені до алергенів (додаток 7)? Чи вистачає самого факту роботи лаборанта з кров’ю? Чи робота хоча б з одним алергеном і є робота шкідливими і важкими умовами праці?
    3. Чи вистачить тільки скласти список цих посад, як додаток до колективного договору?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Підпунктом 1 пункту 2.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України 05.10.2005 року №308/519 посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких наведено у додатку 3, підвищуються на 15 відсотків у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці.
      Відповідно до підпункту 12 пункту 2.4.5 Умов конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом у залежності від функціональних обов'язків та обсягу роботи у шкідливих та важких умовах праці.

      Видалити
  30. Доброго дня. Всіх зі святом. Гарного та приємного настрою.
    У мене питання. Який посадовий оклад в молодшої медичної сестри ФАП (3 тарифний розряд) 1113 * 1,18 = 1313 (плюс 10 відсотків за роботу за роботу з дезинфікувальними засобами). Працівниця пояснює, що на попередній роботі на тій же посаді в ФАПі в неї був 3 тарифний розряд і посадовий оклад був не 1313 грн. а 1393 грн. (плюс 10 відсотків за роботу за роботу з дезинфікувальними засобами). Де взявся посадовий оклад 1393 грн. ? Чи правильно я підрахувала посадовий оклад - 1313 гривень та доплата 10 відсотків за роботу за роботу з дезинфікувальними засобами ?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до пункту 2.2.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України 05.10.2005 року №308/519 посадовий оклад молодшої медичної сестри встановлений – 3.
      З 01.01.2016 року згідно пункту 1 Постанова Кабінету Міністрів України від 9.12.2015 року № 1013 посадовий оклад молодшої медичної сестри встановлений розмірі - 1393.00 грн.
      Відповідно до п.3.4.7 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров′я працівникам ( у тому числі молодшим медичним сестрам ), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, зайнятих прибиранням туалетів, установлюється доплата до посадового окладу в розмірі 10%.
      Оскільки застосування цього пункту викликало багато питань, які не були врегульовані згаданим вище наказом, Міністерство охорони здоров’я України своїм листом від 01.09.2006 р. № 10.03.67/1574 „ Про скасування листа МОЗ України від 25.05.2006 року № 10.03.67/901 та врегулювання правових норм з оплати праці медичних та педагогічних працівників ” роз’яснило порядок встановлення доплат за використання дезінфікувальних засобів. Зокрема вказано, що зазначена доплата встановлюється працівникам за роботу в шкідливих умовах праці за переліком посад, затверджених колективним договором закладу. Лист був погоджений з Міністерством праці і соціальної політики України і є обов’язковим для виконання закладами охорони здоров’я.
      Оскільки МОЗ України не встановлені критерії визначення категорії працівників, що будуть мати право на таку добавку, зазначено лише, що вона надається працівникам за роботу в шкідливих умовах праці, заклад охорони здоров’я має право самостійно визначати інші підстави для визначення такого кола працівників. Вважаємо доцільним відобразити у посадовій інструкції фахівців і робітників, які отримують доплату за використання у роботі дезінфікувальних засобів, повного переліку завдань та обов’язків, повноважень і відповідальності.
      Доплата встановлюється в межах коштів, передбачених на оплату праці в кошторисі доходів та видатків закладу охорони здоров'я, за умови включення цих робіт до посадової інструкції.
      Атестація робочих місць для встановлення зазначеної доплати не проводиться доплата встановлюється до посадового окладу з урахуванням підвищень ( пункт 3.5 Умов).

      Видалити
  31. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як бути: згідно колективного договору інспектору з кадрів та інспектору з обліку і бронювання військовозобов’язаних передбачена додаткова відпустка, за ненормований робочий день (7 к.д.), проте, людина працює на 0,75 посади інспектора з кадрів та 0,25 посади інспектора з обліку і бронювання військовозобов’язаних. Відомо, що відпустка за ненормований робочий день не надається у разі не повної ставки. Чи у випадку наведеному вище (0,75 пос. інспектора з кадрів та 0,25 пос. інспектора з обліку і бронювання в/з) ця відпустка може надаватись чи ні?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Додаткова відпустка за ненормований робочий день надається лише за ті дні, в який працівник працював на умовах ненормованого робочого дня. Своєю чергою ненормований робочий день можна лише встановити у ті дні, в яких працівник працює повну тривалість робочого дня для певної категорії працівників. Тому у даному випадку працівник не буде мати право на таку відпустку, оскільки він не буде працювати на умовах ненормованого робочого дня.
      Вирішення проблеми:
      1. Якщо інспектору кадрів встановити відповідний режим, наприклад табелювати його роботу не 0,75 ст. кожного дня, а таким чином, щоби в певні дні він повний день працював інспектором з кадрів, а інший день інспектором з обліку військовозобов'язаних, то у відповідні повні дні можна встановити ненормований робочий день, а відтак ці дні будуть зараховуватися до стажу, що дає право на додаткову відпустку за ненормований робочий день.
      2. Надавати додаткову відпустку (згідно колективного договору) з інших підстав, наприклад за роботу з комп'ютером (до стажу на відпустку зараховуються ті дні, в яких працівник працював не менше половин норми робочого дня, встановлденого для даної категорії

      Видалити
  32. Доброго дня. Як правильно розібратися з розміром надбавок за безперервний стаж роботи лікарю загальної практики - сімейному лікарю? Особа працює на повну ставку в районному територіальному медичному об’єднанні (районна лікарня) на посаді лікаря загальної практики - сімейної медицини (стаж роботи на цій посаді 5 років, до цієї посади особа працювала на посаді дільничного лікаря - педіатра центральної районної лікарні 12 років). На сьогоднішній день особа за сумісництвом влаштувалась в комунальний заклад амбулаторія загальної практики - сімейної медицини об’єднаної територіальної громади на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря на 0,5 ставки (зовнішнє сумісництво). Чи має право дана особа на виплату надбавки за безперервний стаж роботи на посаді лікаря загальної практики - сімейного лікаря об’єднаної територіальної громади? Право на цю надбавку настає в особи, яка працює суто на певній посаді (сімейного лікаря) чи потрібно обов’язково пропрацювати на певній посаді в певній установі?

    ВідповістиВидалити
  33. Доброго дня. Чи можна підвищити посадовий оклад на 15 відсотків працівнику, який виконує додаткові функції, в порядку суміщення посад, за вакантною посадою сестри медичної фізіотерапевтичного кабінету – за роботу на генераторах УВЧ будь – якої потужності (робота у шкідливих та важких умовах праці), відповідно до підпункту 1 підпункту 2.4.5 пункту 2.4 розділу 2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 N 308/519.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до пункту 2.11 додатку 3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 N 308/519, підвищити посадовий оклад працівнику на 15 відсотків можна лише за умови, коли він буде відпускати на місяць у середньому не менше 10 процедур у зміну.

      Видалити
  34. Звертаюсь до Вас з таким питанням, скажіть будь-ласка я використала основну щорічну відпустку 24 к.д., мені ще положено по колективній угоді 7 к.д. за ненормований робочий день. Чи маю я право отримати компенсацію за невикористану відпустку 7 к.д. (за ненормований робочий день)???

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до частини 4 статті 24 Закону України «Про відпустки» за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.
      Таким чином, Ви маєте право на компенсацію за 7 днів невикористаної щорічної додаткової відпустки (за ненормований робочий день).

      Видалити
  35. З 01.03.16 р. по 30.06.16 р. була скерована на курси спеціалізації по сімейній медицині. Головний бухгалтер заявила, що буде оплачено тільки один місяць відрядження. При цьому заробітна плата оплачувалась щомісяця правильно. Прошу Вас проконсультувати мене: як мають оплачуватися відрядження під час проходження курсів спеціалізації ?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Державні гарантії та компенсації для працівників, які направляються на курси підвищення кваліфікації, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 року №695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва».
      Відповідно до пункту 1 цієї постанови працівникам, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва, встановлено мінімальні гарантії, зокрема:
      - збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання;
      - оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
      - виплата добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень.
      Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачуються в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень, а в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, тим, хто одержує заробітну плату у розмірі менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виплачується стипендія в розмірі 20 відсотків добових.
      Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2011року №524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» за медичними працівниками державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством.

      Видалити
  36. Підскажіть будь-ласка у мене слюсар 5-го розряду(1612,00 грн) з доплатою 20%(322,40 грн)за збільшений обєм рабіт. та фіксованою індексацією 286,04 грн , на зимовий період ми його переводимо на кучегара 3-го розряду(1532,00 грн) і залишивши за ним 50%(806,00 грн) викононня обовязків слюсара. Поясніть як бути з індексацією на час посади кучегара, та після переведення на попередню посаду слюсара.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМУ).
      Пунктом 5 встановлено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
      Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.
      Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
      У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
      До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.
      У разі коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10 відсотків, Кабінет Міністрів України приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери, органам державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення.

      Пунктом 10-2 встановлено, що для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.
      Тому, рахуємо, що працівнику при переведенні з посади слюсаря на посаду кочегара потрібно виплачувати фіксовану індексацію 286.04 грн., а при переведенні на попередню посаду слюсаря, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

      Видалити
  37. Прошу Вас дать пояснение по вопросу: Имеют ли право рентген- врачи получать с профилактической целью молоко 0, 5 л. в дни фактической занятости или другие приравненные равноценные пищевые продукты. Заранее благодарна. Постоянно изучаю Ваши статьи. Получаю удовольствие от Вашей корректности, грамотности, организованности. будьте все успешны.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Молоко або інші рівноцінні харчові продукти видаються безоплатно працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці згідно порядку, визначеного постановою Державного комітету СРСР по праці і соціальних питаннях і Президії ВЦРПС від 16 грудня 1987 року №731/П-13.
      Молоко видається по 0,5 л за зміну незалежно від її тривалості у дні фактичної зайнятості працівника на роботах, пов’язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, передбачених Переліком хімічних речовин, при роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, затвердженого Міністерством охорони здоров’я СРСР 04 листопада 1987 року за № 4430-87.
      На практиці вимагається, щоб право на безоплатне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів було підтверджено атестацією робочих місць за умовами праці.

      Видалити
  38. Доброго дня! Питання про відновлення сертифікату. Диплом отримала в 1998 році ,фах "лікувальна справа",інтернатура з педіатрії(сертифікат дійсний до 2005р), З 1999 по 2004 рік працювала педіатром, у 2004 пройшла спеціалізацію з неонатології. З середини 2004 року по наступний час працювала виключно неонатологом.
    Зараз хочу або відновити сертифікат з педіатрії, або отримати сертифікат сімейного лікаря. Читала наказ N 48 від 17.03.93 "Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності". З нього виходить, що я не можу стажуватися за власний рахунок, крім того, час стажування вирішує дехто(хто?) з відділку охорони здоровья(1-6 місяців). Я вірно зрозуміла? Але я не планувала працювати педіатром у державних закладах, тому шансів на отримання направлення на стажування в мене немає. Можливо є якесь адекватне рішення? 12 років практики неонатолога, 5 років педіатричної, а я не можу влаштуватися працювати педіатром. У програмах закладів післядипломної освіти немає циклів стажування, тільки спеціалізації. Тож зовсім не ясно, що робити.
    З повагою.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Вам необхідно пройти курси спеціалізації (очевидно, придбавши путівку), після яких Ви отримаєте сертифікат лікаря-спеціаліста з педіатрії.

      Видалити
  39. Напишите, пожалуйста, какие документы необходимо представить в налоговую для подтверждения - статуса неприбыльной организации у первички

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою 1-РН і засвідчені підписом керівника та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації

      Видалити
    2. Добрый день! Первичка уже было включена в реестр неприбыльных организаций. Если можно и если, Вы будете так добры, какой набор документов относиться к "установчим документам" Или этот вопрос еще так глубоко не анализировался?

      Видалити
    3. Установчим документом є Статут (положення) організації. Податкова повинна перевірити зміст стутуту на наявність в ньому положень про те, що доходи (прибутки) організації не підлягають розподілу між членами (засновнкиами),а при припиненні (ліквідації, реорганізації) активи організації мають бути передані іншій неприбутковій оргагнізації або в доход бюджету

      Видалити
  40. Доброго дня. Прохання надати консультацію в такому питанні: лікар загальної практики - сімейної медицини прийнятий на роботу в 2016 році. Дана особа має диплом спеціаліста за спеціальністю "Лікувальна справа", має сертифікат лікаря - спеціаліста за спеціальностями "Внутрішні хвороби" (дійсний до 2013 року), "Загальна практика - сімейна медицина" (дійсний до 2017 року), має посвідчення про присвоєння другої кваліфікаційної категорії видане в 2013 році за спеціальністю "Терапія" (дійсне до жовтня 2018 року).
    При призначенні даної особи на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря ми їй врахували її посвідчення про присвоєння другої кваліфікаційної категорії за спеціальністю "Терапія", оскільки за лікарями, призначеними на посади лікарів загальної практики - сімейних лікарів зберігається протягом 3 років кваліфікаційна категорія за спеціальністю "терапія"(відповідно до примітки 2 підпункту 2.2.5. пункту 2.2. розділу 2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 N 308/519, із змінами).
    В жовтні 2016 року в даної особи закінчується трирічний термін коли можна врахувати її посвідчення про присвоєння другої кваліфікаційної категорії за спеціальністю "Терапія", а саме підвищений посадовий оклад з врахуванням кваліфікаційної категорії.
    Що робити керівництву:
    1. після жовтня 2016 року нараховувати зарплату цьому лікарю за посадовим окладом без підвищення за кваліфікаційну категорію?
    2. направляти на курси підвищення кваліфікації цього лікаря для присвоєння категорії за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина"? Ніяк не можемо розібратися з нормативною базою.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Якщо лікар загальної практики - сімейної медицини має сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина" , який дійсний до 2017 року, то порадимо Вам направляти на курси підвищення кваліфікації цього лікаря для присвоєння категорії за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина", згідно підпункту 6 пункту 2.4.1 наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 року № 308/519.

      Видалити
  41. доброго дня,підкажіть пожалуста,щоб працювати воєним лікарем,потрібно воєну кафедру і чи потрібно ще який заклад закінчувати чи вистачить Львівський медичний,дякую

    ВідповістиВидалити
  42. Необхідно мати вищу медичну освіту та сертифікат лікаря-спеціаліста та відсутність протипоказань для прийняття (вступу) на військову службу.

    ВідповістиВидалити
  43. Доброго дня! Моє основне місце праці райдержадміністрація, за сумісництвом я працюю вчителем у СЗШ з тижневим навантаженням 4 години. Відповідно до Переліку робіт, що не є сумісництвом, який додається до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. №43, всі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати такі роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом, зокрема, виконувати педагогічну роботу з погодинною оплатою праці обсягом не більш як 240 год на рік. Поясніть будь ласка чи маю я право читати години у робочий час і відповідно як мій робочий час табелюється за основним місцем праці. Щиро дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до останнього абзацу переліку робіт, які не є сумісництвом, що додається до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій (наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. №43) Виконання робіт, зазначених у пунктах 2-7, в тому числі і педагогічна робота допускається в з погодинною оплатою праці обсягом не більш як 240 год на рік, допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.

      Видалити
  44. Добрый день! Работник с 2009 по 2011 работал в лечебных учреждениях младшей медицинской сестрой, с 2011 по 2013 младшей медицинской сестрой в противотуберкулезном учреждения, с 2013 медицинской сестрой противотуберкулезного учреждения. Подскажите пожалуйста,засчитывается ли медсестре стаж работы младшей медицинской сестрой для выплаты надбавки за выслугу лет?
    Врач, работающий в противотуберкулезном учреждении, в период учебы в мединституте работал санитаром в противотуберкулезном учреждении. Засчитывается ли врачу для выплаты надбавки за выслугу стаж работы санитаром?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Постановою КМУ від 20 березня 2013 р. № 174 поширено дію Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1418, на категорії працівників, які визначені статтею 22 Закону України “Про протидію захворюванню на туберкульоз” (працівники протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, у яких перебувають такі хворі). Тому періоди роботи в протитуберкульозних закладах, як діючим працівникам протитуберкульозного закладу, мали би зараховуватися до стажу роботи.
      В цей же час рекомендуємо для офіційно звернутися за роз'ясненням до МОЗ України з даного питання, оскільки на практиці можуть виникати претензії зі сторони контролюючих органів при перевірці.

      Видалити
  45. Я-лікар-інтерн, закінчила мед.університет державну форму навчання, вчилась за цільовим скеруванням. Скажіть, будь ласка, в світлі нового закону про відміну відпрацювання, чи можу я не відпрацьовувати 3 роки? Які шляхи є для уникнення відпрацювання? Дякую!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. На разі закон лише готується до підпису і в силу ще не вступив. В цей же час питання поширення його норм на осіб, які уже закінчили навчання і уладали відповідні договори та мають скерування на роботу, потребуватиме чіткого роз'яснення, зокрема МОЗ України. Тому потрібно почекати.
      Наразі питання працевлаштування випускників ВНМЗ регулюється наказом МОЗ України N 367 від 25.12.97р., де власне передбачені також випадки односторнньої відмови випускника. Підставою звільнення від обов'язку відпрацьовувати може бути і відповідна відмова замовника - закладу охорони здоров'я від прийняття на роботу молодого спеціаліста

      Видалити
  46. Доброго дня! Прохання надати консультатцію. Чи можна водія лікарні перевести на посаду водія автотранспортних засобів - санітарних а саме на швидку машину якщо від має ІІІ клас та категорію В, С. Оскільки у Довіднику кваліфікаційних категорій посад працівників вказано, що водій швидкої має мати ІІ клас та категорію "B", "C", "E" або "D", або "D" та "E", а також безперервний стаж роботи водієм III класу на підприємстві - не менше трьох років. Чи може кваліфікаційна комісія установи присвоїти водію ІІ клас оформивши належним чином протокол засідання, якщо водій немає категорії "Е" або "Д", і якими нормативними актами керуватися. Дякую!!!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ні, не може, оскільки перед відомою Вам процедурою присвоєння відповідного класу, працівник має пройти перепідготовку в навчальному закладі і отримати посвідчення водія з відміткою, що дає право керувати певними категоріями транспортних засобів, а саме : «В», «С», «Д», «Е». При цьому слід керуватись постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1993 року за № 340 та наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 14.02.2006 року за № 136 «Про затвердження Випуску №69 «Автомобільний транспорт» та наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.10.2000 року №232.

      Видалити
  47. Доброго дня! Прохання надати відповідь на актуальне на сьогодення питання у зв’язку із реорганізацією центрів ПМСД: Чи зберігається медичний стаж у працівників з медичною освітою на час виготовлення та збору документів для отримання ліцензії на медичну практику закладу? Заздалегідь дякую за відповідь.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Медичний стаж - це робота особи на медичній посаді в закладі охорони здоров'я. Із записів в трудовій книжці такий стаж буде підтверджуватися. Працівник не є відповідальним за те, що установа несвоєчасно виробила ліцензію. Проте, в юридичній площині питання з прив'язкою до періоду викотовлення ліцензії є не коректним, оскільки медична установа може здійснювати медичну практику виключно на підставі ліцензії. Теоретично, якщо немає ліцензії медичний працівник не може надавати медичну допомогу, тобто виконувати свою функцію. Випадків тимчасового періоду чи часу, який би відводився на оформлення ліцензії, і дозволяв працювати установі без ліцензії законодавство не передбачає.

      Видалити
  48. які умови зберігання медичної карти стаціонарного хворого в архіві?чи необхідно прошивати її,чи достатньо лише склеювати сторінки?

    ВідповістиВидалити
  49. Чи нараховується (якщо так то яка і через який період) надбавка за тривалість безперервної роботи фельдшеру виїзної консультативної бригади центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф

    ВідповістиВидалити
    Відповіді

    1. Відповідно до спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 5.10.2005 р. №308/515 передбачено у підпункті 6 пункту 4.1.1 розділу 4 «Надбавки» фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою виїзних бригад та виїзних консультативних бригад надається надбавка за тривалість безперервної роботи.
      Порядок виплати надбавок:
      - від 3 до 5 - 20 відсотків,
      - від 5 до 7 років - 40 відсотків,
      - понад 7 років - 60 відсотків посадового окладу.
      Максимальний розмір надбавки становить 60 відсотків.

      Видалити
  50. Добрый день! Руководители учреждений здравоохранения подают е-декларацию. Подскажите пожалуйста, остаются ли декларации для работников учреждений здравоохранения в бумажном виде, как это было раньше?

    ВідповістиВидалити
  51. Доброго дня! Чи входить інтернатура до лікарського стажу? І через скільки років молодий спеціаліст може подавати документи на отримання категорії у сількій місцевості?

    ВідповістиВидалити
  52. Доброго дня! Маю мед стаж 27,5 років, вік 43. У пенс відділі відмовили у пенсіі за вислугу років, мотивуючи тим, що не вистачає 3 міс. Чи можу я сплатити у пенс фонд внески за ці місяці і вийти на пенсію? Восьмий рік роботи з шкідливими умовами. Дякую.

    ВідповістиВидалити
  53. Доброго дня!Чи може старша медична сестра брати суміщення 0,25 посади сестри медичної стаціонару(чи будь-якої іншої)

    ВідповістиВидалити
  54. Доброго дня!маю 17 років медичного стажу---диплом-фельдшер-лікувальна справа,працювала 10 років в лабораторії,5 років не прцюю---чи дійсний мій диплом,і чи можу піти працювати знову у лабораторію!!Дякую!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Можете піти працювати, диплом дійсний. При можливості слід пройти курси підвищення кваліфікації.

      Видалити
  55. Доброго дня! Роз'ясніть, будь-ласка, я працювала на посаді помічника лікаря-епідеміолога в міській СЕС з 2004 року по 2012 рік, після реорганізації мене перевели до Головного управління Держсанепідслужби на посаду фельдшера санітарного. Коли виповнилось 10 років медичного стажу в 2014 році я почала отримувати 20% надбавки за вислугу, проте в 2016 році відбулася чергова реорганізація і мене знову перевели на посаду пом.лікаря-епідеміолога в Державну установу «Обласний лабораторний центр МОЗУ» і перестали оплачувати надбавку за стаж 20%, мотивуючи тим, що час роботи в Головному управлінні ДСЕСУ не враховується до медичного стажу. Дуже прошу пояснити на що посилається кадровий відділ стверджуючи, що ці роки не рахуються, якщо, згідно Постанови КМУ 1418, до якої були внесені зміни в січні 2010 року в пункт 4 про те, що немає значення підпорядкування установи,якщо посада є медичного профілю. Може я не правильно розумію зміст Постанови 1418? Дуже прошу Вас відповісти і зазделегідь вдячна!

    ВідповістиВидалити
  56. Доброго дня! Роз'ясніть, будь-ласка, таку ситуацію. Працівник працював лікарем загальної практики - сімейним лікарем, безперервний стаж складав близько 8 років. Але в березні 2015 року лікар звільнився за власним бажанням і по даний час не працював. Якв такому випадку при прийнятті його на роботу встановити йому надбавку за тривалість безперервної роботи? Дуже вдячна за відповідь.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до абзацу 3 підпункту 4 пункту 4.1.3 розділу 4 спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 5.10.2005 р. №308/519 стаж безперервної роботи зберігається лише за умови, коли працівник не пізніше трьох тижнів при звільненні за власним бажанням ( без поважних причин) був зарахований на роботу і в заклад і на посаду, що передбачені в пункті 4.1.1 даного наказу, і дає право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи. У даному випадку у працівника розірваний стаж безперервної роботи, тому розмір надбавки за тривалість безперервної роботи йому не зберігається.

      Видалити
    2. Дякую за відповідь!

      Видалити
  57. Добрий день. Лікар-ревматолог має діючий сертифікат лікаря загальної практики, але працював лікарем загальної практики років 10 назад, а останній раз тільки по внутрішньому сумісництву 3 роки назад. З 01.01.2017 року лікар працює на 1,0 лікаря-ревматолога та 0,5 сумісництво лікар ЗПСМ. Безперервний стаж в даному випадку потрібно рахувати з 01.01.2017 року? тобто, станом на 01.01.2017 року безперевний стаж складає 0років 0 міс.0дн? Надбавка за тривалість безперервної роботи становитиме 10%? Підкажіть, будь-ласка!

    ВідповістиВидалити
  58. Добрий день, підкажіть, будь ласка, як бути, якзо в мобілізованої медичної сестри закінчується вища категорія, як далі проводити оплату ?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Відповідно до другого абзацу пункту 1.10 наказу Міністерства охорони здоров'я України №742 від 23.11.2007 року «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» у виключних випадках з об’єктивних причин (тривала хвороба та інше) термін чергової атестації може бути перенесено наказом департаменту охорони здоров’я Львівської області на підставі особистої заяви фахівця та документів, що засвідчують важливість причин, на термін не більше ніж на один рік.

      Видалити
  59. Прошу роз’яснити, чи повинен подавати е-декларацію за 2016 р. заступник керівника закладу охорони здоров’я (обласного підпорядкування), на якого у 2016 році покладалися обов’язки головного лікаря на час відсутності керівника (відпустка, відрядження і т.д.). Дякую за відповідь.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. На нашу думку, ні. Але чіткої відповіді НАЗК з цього питання на дадний час немає

      Видалити
  60. доброго дня. Хочу консультацію по такому питанню: я працюю оператором компютерного набору інформаційно-аналітичного відділення лікарні, при цьому маю закінчену середню спеціальну освіту по спеціальності "Статистик". Чи можу я працювати на посаді медичного статистика, якщо в коло моїх обов"язків входить знання медичної класифікації хворіб, а також виконання інших обов"язків, пов"язаних з медичною статистикою. Чи маю я право на отримання доплати за шкідливі умови праці, як оператор комп"ютера.

    ВідповістиВидалити
  61. Медичний працівник багато років є безоплатним донором. Готується подання на присвоєння йому почесного звання України "Заслужений донор України". Згідно «Положення про почесні звання України» (затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року N 476/2001) це почесне звання присвоюється «..донорам, які безоплатно здали кров та (або) її компоненти в кількості 100 і більше разових максимально допустимих доз».
    Тобто передбачаються дві підстави: певна кількість безоплатних здач крові і певна кількість безоплатних здач компонентів крові. Чи означає таке формулювання можливість встановлення кількості безоплатної здачі за сумою цих підстав: наприклад, 80 здач крові і 20 здач її компонентів ?

    ВідповістиВидалити
  62. Доброго дня.Проконсультуйте будь ласка по такому питанню.Працівник працював на посаді фельдшера амбулаторії загальної практики сімейної медицини 4 р.,при цьому безперервний стаж йому не платився відповідно до п. 1 пп.4.1.1.наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 р. N 308/519 "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення", а з квітня 2017 р. перевівся на посаду сестри медичної загальної практики сімейної медицини.Чи потрібно враховувати ті 4 р. до безперервного стажу? Чи рахувати безперервний стаж потрібно починати з квітня 2017 р.?

    ВідповістиВидалити
  63. Доброго дня. Проконсультуйте, будь-ласка, з приводу такого питання. Моя дружина лікар-терапевт. Наразі її направили на спеціалізацію з сімейної медицини з відривом але ій сказали обслуговувати виклики і раз у тиждень приходити на прийом. Відомо, що є наказ, що лікарі мають проходити дані курси з відривом. Наказа на руки не дають. А головний лікар мотивує своє рішення тим, щоб за пів року хворі не забули лікаря і підписували з нею контракт. Скажіть, будь-ласка, наскільки правомірні ці діі і що робити у такій ситуаціі? На який закон ссилатися при вирішенні даного питання?

    ВідповістиВидалити
  64. 13років працювала мол м.с. в психіатричній лікарні мені зараз 46років у мене 3 дітей чи маю я право на пільгову пенсію

    ВідповістиВидалити
  65. Доброго дня.Проконсультуйте будь-ласка.Я закiнчила мед.унiверситет у 2011 роцi .ПотiМ пiшла у декрет на 3 руки. Вийшла на iнтернатуру у 2014 по 2016 роки.ПотiМ уже рiк вiдурацьовую у лiкарнi.Зараз хочу звiльнитесь .Можу я це зробити на пiдставi нового закону.В якому вказано про вiдмiну обовьязкового вiдпрацювання 3-Х рокiв.

    ВідповістиВидалити
  66. Вибачте будь ласка,коли чiКати вiд вас вiдповiдь на запит вiд 20 червня.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. З метою отримання чіткої та однозначної відповіді щодо того, чи поширються новий закон на Вас, рекомендуємо звернутися безпосередньо із письмовим запитом до МОЗ України.
      Що стосується звільнення з роботи, Ви може звільтитися за власним бажанням за ст. 38 КЗпП в будь-якому випадку.Питання в іншому: чи можуть бути до Вас претензії з приводу можливого вішкодування витрат за навчання, враховуючи, що Ви підписували договір в якому брали на себе обовязок відпрацювати 3 роки (якщо ви підписували такий договір)

      Видалити
  67. Відповіді
    1. Міністерство охорони здоров’я України своїм листом від 02.03.2017 року за №10.1-13/Д-1/696-17/6006 було надало відповідне роз’яснення.
      « У графі 12 тарифікаційного списку відображається посадовий оклад з підвищеннями, який у свою чергу затверджується у штатному розписі закладу охорони здоров'я , відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. №228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».
      Отже, вищезазначена допомога на оздоровлення виплачується медичним і фармацевтичним працівникам у розмірі посадового окладу, у залежності від обсягу роботи за даною посадою (1.0; 0.75; 0.5; 0.25), який відображається у графі 13 тарифікаційного списку».

      Видалити
  68. Проходжу усі курси підвищення кваліфікації але на категорію не здаю.За фахом сімейна м/с.Чи є обов'язковою наявність категорії.

    ВідповістиВидалити
  69. Доброго дня. В наказ № 308/519 18 травня 2017 року внесені зміни, серед яких наступна :"Працівникам, які мають право на надбавку за тривалість безперервної роботи за двома та більше підставами, така надбавка встановлюється за однією із підстав." Прохання прокоментувати це мається на увазі якщо працівник працює медичною сестрою зпсм на 1 ставку і за сумісництвом ще 0,5 ставки за аналогічною посадою, має право на отримання надбавки за безперервний стаж роботи за обома посадами, то вона буде отримувати дану надбавку тільки на одній посаді? Чи як зрозуміти за двома та більше підставами, надбавка встановлюється за однією із підстав?

    ВідповістиВидалити
  70. доброго дня!
    я працюю в районній поліклініці лікарем-стажером.
    чекаю курсів спеціалізації.
    1. чи правомірно що мій робочий деть триває з 8-00 по 16-02, і в мене обідня перерва 20 хв,
    2. Чи правомірно ,що мене ставлять в графік нічних чергувань по лікарні двічі на місяць,після чого виплачують гроші готівкою,або я маю день відгулу?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. 1. Якщо в правилах внутрішнього трудового розпорядку зазначено, що робочий час з 8.00 до 16.02 з обідньою перервою 20 хв, то правомірно.
      2. самостійно чергувати лікар-стажист не має права, бо згідно Довідника кваліфікаційних характеристик (випуск 78)
      ЛІКАР-СТАЖИСТ
      Здійснює роботу щодо відповідної лікарської спеціальності згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики (організаційну, діагностичну, лікувальну, санітарно-профілактичну, протиепідемічну тощо) під керівництвом лікаря-керівника.
      Якщо Вам виплачують гроші готівкою або надають день відгулу, то очевидно табелюють когось іншого, а чергуєте Ви. Звичайно це порушення законодавства.

      Видалити
  71. Доброго дня. Можете дати відповідь на такі питання:
    1. Скільки годин на день має працювати лікар-інтерн
    2. Чи правомірним є ведення самостійного прийому на дільниці?
    3. Чи є правомірним самостійне чергування 12 годин на невідкладній допомозі?
    При цьому потрібні бейжді з написом "лікар" без будь-яких нагадувань про інтерна.

    ВідповістиВидалити
  72. Доброго дня.Я поступила на інтернатуру цього року ,наказ підписаний ,все добре. На базі стажування ( заочне проходження інтернатури) сказали,що потрібно довезти путівку виїзду на навчання.Де її потрібно взяти?

    ВідповістиВидалити
  73. Доброго дня! Чи входять до страхового пенсійного стажу роки (платного стажування-навчання) на ФПДО при проходженні інтернатури протягом 3-х років. Дякую.

    ВідповістиВидалити
  74. до пенсійного страхового стажу стажу (після 2004 року) відносяться лише періоди, коли до ПФ сплачувалися внески. До 2004 року стаж підтверджується записами у трудовій книжці про роботу.

    ВідповістиВидалити
  75. Доброго дня! За законодавством відстрочка від служби в арміі надається медикам на весь період роботи за спеціальністю. Чи підлягає відтермінуванню від строкової служби в арміі провізор, який працює за фахом?

    ВідповістиВидалити
  76. Добрий день.Допоможіть мені будь ласка у вирішенні моєї проблеми.Я працювала медсестрою на 0,5 ставки у гінекологічному відділі та 0,5 ставки сімейної медицини,на даний час я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.Дитині виповниться три роки 28 грудня.На роботу хочу вийти з першого листопада,так як маю путівку на проходження курсів підвищення кваліфікації по сімейній медицині.Скажіть мені будь ласка чи має право головний лікар нашої лікарні не допустити мене до роботи на 0,5 ставки у гінекологічне відділеня мотивуючи,що в мене немає курсів підвищення кваліфікації по гінекології від яких я не відмовляюсь пройти вже у наступному році згідно графіку їх проходження . Скажіть будь ласка як мені бути в цій ситуації.Дякую

    ВідповістиВидалити
  77. Чи мають право на підвищення посадового окладу у зв’язку із шкідливими умовами праці у розмірі 30% працівники бухгалтерії, відділу кадрів, господарського відділу (завгосп, сторож, швея,кастелянша, робітники інших професій, кухар)обласної комунальної медичної установи "Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій"?

    ВідповістиВидалити
  78. Скажіть, будь ласка, чи є доплата окремо за дільничність сімейним лікарям, чи це пов'язано зі стажем, і яким документом це регламентується?

    ВідповістиВидалити
  79. Скажіть, будь ласка, чи є доплата окремо за дільничність сімейним лікарям, чи це пов'язано зі стажем, і яким документом це регламентується?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. пунктом 4.1.1. Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затвердженого накзом МІнпраці, МОЗ №308/519 від 5.10.2005р, визанчений перелік закладів, посад, розмірів надбавок за тривалість безперервної роботи та порядок їх виплати. Зокрема, право на вказану нажбавку мають сіменйі лікарі. Розмір надбавки залежить від стажу.

      Видалити
  80. Доброго дня, скажіть будь ласка,яке має бути навантаження(кількість одиниць на місяць)медсестри з фізіотерапії,і скільки годин має тривати робочий день на ставку згідно чинного законодавства?Я працюю в поліклініці одна у Фізкабінеті, без лікаря,по штатному розкладу з 9.00 -16.42, з понеділка по п'ятницю.Дякую.

    ВідповістиВидалити
  81. Доброго дня!

    Є таке питання:

    Згідно "Переліку лікарських посад у закладах охорони здоров'я" (затвердженого Наказом МОЗ №385 від 28.10.2002), визначена посада "Завідувач", з чітким визначенням такої як в розділі "I. Керівники закладів охорони здоров'я та їх заступники" так й в розділі "II. Керівники структурних підрозділів".

    А в таблиці п. 2.2.1, спільного Наказу МОЗ та Мінсоцпраці №308/519 від 05.10.2005 "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення", поверхово зазначено під поняттям "Керівник" (......, завідувач). При цьому не зазначено "Завідувач" чого саме! Наприклад, нижче є конкретика чомусь (завідувач аптеки, завідувач молочної кухні), а в першому пункті таблиці її (конкретики) не видно.

    Тому, прошу Вас допомогти прояснити це заплутане питання:
    все ж таки, як тлумачити посаду "Завідувач" з Наказу МОЗ та Мінсоцпраці №308/519 - це "Керівник" (і все) чи це "Керівник" та/або "Керівник структурного підрозділу"?

    Зазделегідь щиро вдячний!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Очевидно, в п.п. 1 пункту 2.2.1. мова йде про керівників закладу охорони здоров'я

      Видалити
  82. Добрий день
    Скажіть будь ласка я закінчую 6 курс ЛНМУ факультет медичний лікувальна справа.. бюджетна форма
    Хочу пройти інтернатуру за спеціальністю сімейна медицина (сімейний лікар) скажіть будь ласка які умови,механізм, хто і в яких медичних закладах у Львові можна пройти інтернатуру?

    ВідповістиВидалити
  83. Рекомендуємо з даним питанням звернутися в департамент охорони здоров'я ЛОДА

    ВідповістиВидалити
  84. Доброго вечора...маю два питання студентка 6 курсу медичного університету контрактна форма навчання...1.чи маю право заводити трудову книжку на час проходження інтернатури,чи буде запис в ній свідчити на користь зарахування даного часу в стаж (якщо так то робота анестезіолога буде зараховуватися рік за два?), адже контрактники не отримують заробітної плати та не входять до складу кадрів лікарні? 2)чи потрібно приписуватись лікарю інтерни у военкоматі якщо так, то по місцю інтернатури/роботи чи реестраціі місця проживання...наперед Красно дякую)))

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. У Вашому випадку Ви не перебуваєте у трудових відносинах із ЗОЗ. Очевидено цей період не буде зараховуватися для визначення стажу для визначення права на пенсію. Проте, наприклад, для надбавки за вислугу років у державних/комунальних ЗОЗ цей період зараховуватися буде згідно роз'яснень МОЗ (хоча така позиція була не завжди).
      Стосовно місця військового обліку зверніться за роз'ясненням до військомату

      Видалити
    2. Надбавка за вислугу років у державних та комунальних ЗОЗ за цей період буде враховуватись, якщо оплата праці лікаря-інерна(контрактника) здійснюється відповідно до умов оплати праці медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоровя. (Перегляньте п.4 Порядку виплати надбавок за вислугу років медичним ... Постанова КМУ від 29.12.2009 №1418)

      Видалити
    3. Міністерство охорони здоров'я України в листі від 12.06.2014 № 10.03.68/16283 надало роз’яснення щодо порядку встановлення медичним працівникам закладів охорони здоров'я надбавки за вислугу років.
      Оскільки навчання в інтернатурі в обов'язковому порядку передбачає стажування в базових установах і закладах охорони здоров'я, Департамент економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я вважає, що періоди проходження інтернатури лікарями, які закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III - IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись у них як за бюджетні кошти, так і за кошти юридичних та фізичних осіб, повинні зараховуватися до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років.

      Видалити
    4. Як може інтернатура за кошти юридичних чи фізичних осіб входити в стаж для надбавки за вислугу років, якщо такий інтерн не був прийнятий на посаду лікаря інтерна і відповідно йому не була нарахована заробітня плата.
      Тобто п.4 Порядку виплати надбавок за вислугу років медичним ... Постанова КМУ від 29.12.2009 №1418)передбачено чітко, до стажу роботи що дає право на встановлення надбавки за вислугу років включається:
      - час роботи у будь-яких державних та комунальних закладах незалежно від підпорядкування на посадах, за умови, що оплата таких працівників здійснюється відпоповідно до умов умов оплати праці медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я.
      Вибачте за настирливість, але зараз такі ситуації зустрічаються дуже часто, а в інтернеті є багато версій, як правельно поступити зараховувати чи не зараховувати стаж для надбавки за вислугу років.

      Видалити
  85. Добрий день.Дайте нам будь-ласка відповідь на законних підставах.Чому лікар який приїхав у село працювати, незахищений законом.Надають йому нелегальне (відомче) житло без усяких документів,без всяких законних підстав які би могли його захистити при потребі.Ні чиновники ні староста села не можуть відстояти інтереси лікаря тому,що ці житла надаються нелегально і в любий час можуть вигнати з житла.Саме ми попали в цю ситуацію.Жінка займає посаду сімейного лікаря в амбулаторії,виховує 5 неповнолітніх дітей і зараз знаходиться в декретній відпустці з липня 2016 р.і на даний час в на 7 місяці вагітності двійнею.Громаді це неподобається включаючи старосту села через те періодично вони збирають мітинги на виселення моєї сімї,спираючись на те, що ми не маємо ніяких документів на житло і займану територію і проживаємо тут нелегально.Чому лікар має бути в такій ситуації незахищеним і терпіти знущання і приниження з боку чиновників і народу,коли він нічого проти законного не вчинив і не по своїй вині проживає у нелегальному житлі.Як вийти з цієї ситуації щоб жінка щасливо народила дітей і зберегла місце праці?.До того ж,хто буде їхати на село працювати,жити незрозуміло де,боятися створювати сімї,народжувати дітей,йти у декрет.Чи для лікаря (молодого спеціаліста)є законні обмеження у тій сфері особистого життя,чи як?Поясніть будь-ласка,як юрист.Дюкую.

    ВідповістиВидалити
  86. добрий вечір дайте відповідь на таке питання чи можна зробити перереєстрацію у штатному розписі з сестри медичної на лікаря

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ні, не можна. Лікар це лікар, сестра медична - середній медперсонал.

      Видалити
  87. Добрий день!Допоможіть, бідь-ласка, в такій ситуації. У нас в ОТГ створився новий Центр первинної допомоги на базі АЗПСМ, призначили в.о. головного лікаря. Що робити з медперсоналом,який працював в АЗПСМ ніхто не знає, адже новостворений центр не має ще ліцензії на медичну практику.

    ВідповістиВидалити
  88. Доброго дня. Цього року я закінчив інтернатуру у закладі, куди був розподілений після закінчення навчання на бюджетній формі. З 1 серпня маю вийти на там на роботу. Чи маю я право написати заяву на звільнення з інтернатури і не писати заяву на прийом на посаду лікаря, якщо ніяких угод ні з лікарньою ні з університетом не складав і цільового направлення не маю? Чим мені може загрожувати відмова відпрацювання?

    ВідповістиВидалити
  89. Доброго дня. Я працюю водієм екстреної медичної допомоги. Чи маю я право на оздоровчі у зв'язку з щорічною відпусткою?

    ВідповістиВидалити
  90. Скажіть будь ласка якщо я закінчила у 2018 р ЛНМУ за державним замовленням маю вільний диплом і є не мобільна зі Львова та Львівської області у зв’язку з тим що є інвалідом 2 групи з дитинста чи можна пройти інтернатуру на платній основі у зв’язку з тим що відсутні вакантні місця у Львові та Львівській обл за державним замовленням?

    ВідповістиВидалити
  91. приватний підприємець з1,01,2004 по 31,12,2012сплачував єдиний внесок тоді було розщеплення скільки стажу як вирахувати

    ВідповістиВидалити
  92. Доброго вечора
    Я працюю медсестрою в психіатричній лікарні
    Стаж 3 роки. Категорії немає.
    Як мені проводиться оплата за святкові дні ?
    Поверх зарплати чи враховується в зарплату ?
    І чи існують добавки за працю з психічно хворими пацієнтами ?

    ВідповістиВидалити
  93. Доброго вечора
    Я працюю медсестрою в психіатричній лікарні
    Стаж 3 роки. Категорії немає.
    Як мені проводиться оплата за святкові дні ?
    Поверх зарплати чи враховується в зарплату ?
    І чи існують добавки за працю з психічно хворими пацієнтами ?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Я працюю медсестрою в дитячому психоневрологічному інтернаті, нам доплачують шкідливі умови праці 25%

      Видалити
  94. Добрий день!
    Чи може лікар-патологоанатом, який в 2018 році закінчив ПВНЗ "Київський медичний університет" та отримав диплом лікаря працювати по трудовій книжці на посаді медсестри в комунальній медичній установі? При цьому продовжувати навчання за контрактом в інтернатурі для отримання сертифікату лікаря.

    ВідповістиВидалити
  95. Доброго дня! Скажить будь ласка,яким нормативним документом передбачена гранічна кількість декларацій з паціентом для сімейного лікаря, терапевта, педіатра?

    ВідповістиВидалити
  96. Добрий день. Допоможіть, будь ласка, з'ясувати питання про порядок нарахування прроцентів за безперервний туб. стаж працівникам туберкульозного кабінету. А саме, нарахування ведеться з голого окладу, або з окладу з додавання процентів за шкідливість? Дякуємою.

    ВідповістиВидалити
  97. Доброго дня. Який порядок внесення доповненнь до ліцензії на мед практику у звязку з розширенням переліку лікарських спецуіальностей? Зразок.

    ВідповістиВидалити
  98. Доброго вечора!
    Чи може бути в штатному розпису на ФАПі тільки посада "Фельшер ФАП" або "Сестра медична ЗПСМ ФАП" і не бути "Завідувач ФАП", якщо цей ФАП обслуговувє тільки 300 пацієнтів та входить як структурний підрозділ до амбулаторії??

    ВідповістиВидалити
  99. Доброго вечора.Пікажіть,будь-ласка,чи належить доплата за шкідливість15% операційним сестрам?

    ВідповістиВидалити
  100. Доброго дня.Підскажіть я працюю в школі медсестра,чи підлягаю я до виплат премій,і оздоровчим.

    ВідповістиВидалити
  101. Христос народився!
    Прошу допомогти в вирішенні ситуації. Штатним розписом передбачено посаду завідувач тільки для одного підрозділу-амбулаторії міської. Для сільської амбулаторії такої посади не передбачено, проте керівництво пропонує просто нараховувати одному з лікарів надбавку за завідування. Питання:
    1. Як правильно має звучати посада в першому випадку -"завідувач" чи "завідувач амбулаторії"?
    2. Чи можна встановлювати надбавку за виконання обов'язків за посадою, яку не пердбачено в штаті?
    3. Чи можна ввести в сільську амбулаторії 0, 25 посади завідувача?

    ВідповістиВидалити
  102. Добрий день. Працюю лікарем із загальної гігієни ( медико-профілактичнамсправа) хочу перекваліфікуватися на рентгенолога, скажіть будь ласка що потрібно для отримання дозволу МОЗ на перекваліфікацію( вторинну спеціалізацію). І якщо дозвіл МОЗ буде отримано наскільки це буду законно і чи в подальшому не зможуть придертися наприклад КРУ щодо зміни спеціальності з медико-профілактична профілю на лікувальний? Дякую

    ВідповістиВидалити
  103. Доброго дня. Я б хотів запитати скіки на тиждень я маю відпрацювати годин якщо мене прийняли на 0,5 ставки роботи через день?

    ВідповістиВидалити
  104. Медсестра другої категорії переводиться на посаду старшої сестри медичної, чи зберігається категорія? Чи є ще доплати за старшенство?

    ВідповістиВидалити
  105. Чи може приватний стоматологічний кабінет прийняти на роботу асистентом стоматолога особу, яка закінчила загальноосвітню школу та ВУЗ за фахом «Стоматологія» і навчається в інтернатурі?

    ВідповістиВидалити
  106. доброго дня. хотіла б запитати, чи оплачується шкідливість лікарям-інтернам анестезіологам за шкідливі умови праці?

    ВідповістиВидалити
  107. ДОБРОГО ДНЯ.Я лікар -педіатр ( спеціалізація дійсна до 2020 року)зараз знаходжуся у декретній відпусці по догляду за дитиною до 3 років ,яка закінчується в 2022 році.Чи потрібно мені на час відпустки проходити спеціалізацію?чи мене можуть звільнити через те що спеціалізація вже закінчилася.

    ВідповістиВидалити
  108. Доброго дня! Розкажіть, будь ласка, чи можливо звільнитись від цільового призначення. Які є способи? Чи можна не йти за цільовим?

    ВідповістиВидалити
  109. Доброго дня. Я лікар-інтер, інтернатуру проходжу в державній лікарні, чи можу я ще оформитись на роботу до ФОП по сумісництву.

    ВідповістиВидалити
  110. Добрий день, на даний час я працюю лаборантом в сільській амбулаторії. Скажіть чи можу я перевестись на місце медсестри, якщо лабораторія не відповідає робочим стандартам і за яких обставин я можу це зробити.

    ВідповістиВидалити
  111. Скажіть будь ласка, чи може одночасно в одному комунальному некомерційному підприємстві, бути декілька первинних профспілкових організацій (ФПУ)?

    ВідповістиВидалити
  112. Добрий вечір, підкажіть будь-ласка, якщо медична сестра звільниться за власним бажанням з лікарні, чи може вона працювати медсестрою в приватній фірмі? І чи може працювати медсестрою якщо вийде на пенсію по вислузі років? Дякую

    ВідповістиВидалити
  113. Добрий вечір, підкажіть будь-ласка, якщо медична сестра звільниться за власним бажанням з лікарні, чи може вона працювати медсестрою в приватній фірмі? І чи може працювати медсестрою якщо вийде на пенсію по вислузі років? Дякую

    ВідповістиВидалити
  114. Добрий день. Що робити, якщо закінчився термін дії сертифіката лікаря-спеціаліста? ПАЦів вже немає. Які дії?

    ВідповістиВидалити
  115. Доброго дня. Я лікар після інтернатури(бюджет). Укладала з лікарнею договір про відпрацювання 3-х років. Працюю там 3 місяці. Наразі знайшла роботу в іншій області(там де буду проживати з чоловіком). Як мені перевестися в іншу лікарню? Як розірвати договір? Дякую

    ВідповістиВидалити
  116. Доброго дня! чи можна працівника, який обіймає посаду бактеріолога,має диплом КНУ ім.Шевченка(2003р випуску), сертифікат по бактеріології та сертифікат клінічна біохімія, перевести на посаду завідувача лабораторії? Наперед дякую

    ВідповістиВидалити
  117. Добрий день. Я закінчила медичний ВНЗ 2 роки тому на контрактній основі, через фінансові труднощі не змогла піти в інтернатуру відразу. І тепер у мене питання які мені потрібно документи для вступу в інтернатуру зараз. Дякую

    ВідповістиВидалити
  118. Добрий день. У мене наступне питання. 12 років я пропрацювала помічником епідеміолога в рай СЕС і отримувала виплату за стаж роботи. Службу СЕС розформували, зараз я 7 років працюю в АЗПСМ на посаді фельдшера - лаборанта. До квітня 2020 року отримувала виплату за стаж, а в травні виплати припинили, ніби стаж з СЕС не йдей в стаж медичний в АЗПСМ ( регламентують це постановою КМУ № 1418 від 29.12.09. та змінами до неї постанова № 23 від 18.01.12 р. п.2 ). Хотілося б почути вашу відповідь. Дякую .

    ВідповістиВидалити
  119. доброго дня! у лікарні відбулось скорочення станом на 01.04.2020. працівник був повідомлений за 2 місяці, але захворів і на день звільнення і досі перебуває на листку непрацездатності. чи потрібно повідомляти профспілку ще раз про вивільнення і чи потрібна згода повторно на вивільнення працівника? дякую

    ВідповістиВидалити
  120. Доброго дня! Прошу сказати : 15 років тому закінчив лікувальний факультет. Інтернатуру не закінчив і Крок 3 не здавав. Які шанси відновитись в професії лікаря? Не можу знайти потрібну іншу в інтернеті...
    Дякую за відповідь.

    ВідповістиВидалити
  121. доброго дня. лікар інтерн не закінчивши інтернатуру пише заяву на звільнення за власним бажанням по особистих причинах. Як правильно оформити звільнення в лікувальному закладі і які документи подавати в навчальний заклад після звільнення. Дякую

    ВідповістиВидалити