03 січня 2018

Старт медичної реформи

19 жовтня 2017 року прийнятий Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який започаткував старт медичної реформи, насамперед, її фінансової складової.
Закон передбачає фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України лише тих медичних послуг, обсяг та перелік яких буде включений до  програми медичних гарантій, що своєю чергою буде визначатися  кожного року при прийнятті Держбюджету (є його складовою). Заклади охорони здоров’я (незалежно від форми власності) будуть фінансуватися не через місцеві бюджети, а безпосередньо Національною службою здоров’я за надані медичні послуги на підставі укладеного між нею та закладом договору про медичне обслуговування населення.
Закон передбачає поетапне впровадження нових механізмів фінансування системи охорони здоров’я. Зокрема:
 З 1 січня 2018 року запроваджується реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Тимчасово, протягом 2018-2019 років, за рішенням КМУ допускається фінансування надання первинної медичної допомоги комунальними закладами охорони здоров’я, що не уклали договори про медичне обслуговування населення з Уповноваженим органом, шляхом надання субвенцій з державного бюджету відповідним місцевим бюджетам. Умови, порядок та строки надання такої субвенції визначаються КМУ.
 Протягом 2018-2019 років реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій поступово запроваджується для інших видів медичної допомоги, зокрема шляхом реалізації пілотних проектів для відповідних видів медичних послуг, окремих закладів охорони здоров’я, населених пунктів чи регіонів. Порядок реалізації таких проектів, перелік медичних послуг та лікарських засобів, що оплачуються за рахунок коштів ДБУ, тарифи та коригувальні коефіцієнти встановлюються КМУ.
З 1 січня 2020 року реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюється відповідно до цього Закону для всіх видів медичної допомоги.
До 31 грудня 2019 року реімбурсація здійснюється для визначеного Кабінетом Міністрів України переліку медичних станів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. З 1 січня 2020 року запроваджується реімбурсація вартості лікарських засобів, передбачених програмою медичних гарантій.
Відтак, у 2018 році на нас чекає прийняття Урядом та МОЗ України значної кількості підзаконних нормативно-правових документів, спрямованих на забезпечення впровадження реформи. То ж слідкуйте за новинами нормативно-правового забезпечення реформи на сторінці Львівського юридичного медичного клубу в рубриці «Медична реформа».


Основні нормативно-правові акти з питань медичної реформи
ФІНАНСУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
АВТОНОМІЗАЦІЯ ЗОЗ
ГОСПІТАЛЬНІ ОКРУГИ
Примірне положення про госпітальний округ.  Затв. Наказом МОЗ України від 20.02.2017р. № 165
ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я



Немає коментарів:

Дописати коментар